Jakie części TIR są najczęściej poszukiwane?

Kierowcy samochodów ciężarowych w transporcie międzynarodowym przemierzają rocznie ogromne ilości kilometrów. Nie dziwi więc fakt, że niektóre części w tirach wymagają regularnej wymiany. Co najczęściej zużywa się w samochodach ciężarowych przemierzających międzynarodowe trasy?

Jakie części najczęściej wymienia się w tirach?

Tiry to pojazdy, które ulegają nieustannej eksploatacji. Nie tylko regularnie przemierzają one tysiące kilometrów, ale także przewożą ładunki o ogromnym ciężarze. Co za tym idzie, niektóre części w tirach zużywają się naprawdę szybko. Należą do nich m.in.:

  • opony;
  • elementy zawieszenia;
  • sprzęgło;
  • klocki i tarcze hamulcowe;
  • elementy układu elektrycznego.

To zdecydowanie najczęściej poszukiwane części samochodowe do tirów. Jednak zużyciu czy uszkodzeniu często ulegają również inne podzespoły pojazdów. Są to np. elementy układu kierowniczego, układ hydrauliczny, układ wydechowy czy części silnikowe, ale także karoseria lub oświetlenie.

Gdzie kupować części do tirów?

Części samochodowe do tirów można obecnie znaleźć w wielu hurtowniach czy nawet sklepach detalicznych. Jednak, gdzie tak naprawdę warto je kupować? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy wybrany sprzedawca oferuje produkty od sprawdzonych producentów. Oryginalne części do tirów bywają bardzo drogie, dlatego też często jedynym rozwiązaniem okazuje się kupno zamienników. Trzeba jednak pamiętać, że w dobrej hurtowni nie ma miejsca na kiepskiej jakości części. To właśnie od sprawności podzespołów zależy nie tylko komfort jazdy samochodem ciężarowym, ale przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Warto zwracać także uwagę na cenę części i porównywać je pomiędzy poszczególnymi hurtowniami oraz sklepami, aby znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę.